Jdi na obsah Jdi na menu
 


State Of Mind: Daniel Johns

Rock Sound Magazine - červen 1999

Věříš na mimozemšťany?

Určitě. Jsem posedlý cizozemskými spojeními s Egyptem. Začalo to, když jsem měl 15, to jsem se dostal skutečně do pyramid. Je to tak kouzelné. Jestli je možné, že někdo jako Bůh vytvořil lidi, potom je určitě šance, že nějací vesmírní cizinci mohli přijít na Zem a udělat tady nějakou věc.

Měl jsi paranormální zkušenost?

Oh, ano. Asi před rokem, byl jsem doma s přítelem a moji rodiče byli na dovolené. Sledovali jsem televizi a z nějakého důvodu jsem ucítil, že musím zkontrolovat zadní dveře. Bylo tam jasné světlo a to bylo tak jasné, že zraňovalo mé oči. Pak to zmizelo. Byli jsme vystrašeni. Televize sama vypnula a šálek v kuchyni se začal kolíbat a nepřestával. Pes byl skrytý pod stolem a my museli lítat díky adrenalinu, jak jsme byli vystrašeni, tak jsme opustili dům a vzali psa na procházku. Když jsme se vrátili všechny máminy nože leželi na podlaze. Tak to bylo, pak jsme šli do přítelova domu a zůstali tam dokud se mí rodiče nevrátili.

Kdo by byl pro tebe ideální partner pro tancováni ve vašem tanečním sálu (ballroom)?

Kate Bush. Když jsem měl 16 slyšel jsem The Dreaming a to bylo nejkouzelnější album.

Jaká je tvá představa perfektního štěstí?

Být spokojený sám se sebou. Myslím, že když je někdo nešťastný je to asi proto, že není spokojený sám se sebou. To je proč většina lidí nachází spokojenost ve středním věku. Nebojí se už více image nebo toho, jak se lidé na ně dívají. Já mám fobie, opravdu špatné, neklidné problémy. Musím brát léky kdykoliv jdu mezi větší skupinu lidí. Mohu zpívat před 50 000 lidmi, ale jakmile jsem mezi nimi jsem vystrašen. Mám klaustrofobii. Zůstal jsem šestkrát v životě ve výtahu. Jednou jsem tam byl sám tři hodiny, byla úplná tma a já seděl v rohu a mačkal alarm. Byl jsem vystrašený a zpocený. A pak jsem slyšel ťukání na střechu a to bylo jako - díky sakra, zasraný čas!

Trávíš většinu času bos, proč?

Je to přirozenější, je to dobrý pocit. Když se procházím s přáteli nebo se potloukám kolem neobouvám si boty vůbec, ale jestli jdu do klubu tak ano.

Měl jsi dětského imaginárního přítele?

Jo, dva roky mě rodiče vodili k psychiatrovi, protože jsem byl opravdu bláznivý kretén. Když mi byli asi dva roky začal jsem mít přítele - Robina. Bylo to docela vážné. Když jsme večeřeli a má rodina měla talíře, plakal jsem a dělala scény, protože Robin neměl jídlo. A když si otec sedl křičel jsem "sedáš na Robina" a otec jen řekl "OK". Dokonce, když mi kupovali čokoládu museli koupit i pro Robina. Skutečně jsem ho viděl. Přísahal jsem Bohu, jak byl pravý.

Jakou knihu jsi naposledy četl?

"Everything ln This Book Is A Lie But lťs Exactly How Things Are". Je to krásně spirituální kniha o setkání mimozemšťanů a je to skutečně kouzelné, plné skvělých teorií. A dnes jsem koupil knihu o vládních spiknutích, kde je kapitola proč nelegalizují marihuanu. Je to protože bavlnářský průmysl za ně neplatí.

Zajímal tě někdo opačného pohlaví?

Hm ... ne sexuálně. Extrémně mě zajímali lidé stejného pohlaví, ale skutečně je nevyhledávám pro sex. Nikdy jsem neměl v životě skupinový sex. Nevěřím ve zneužívání lidí.

Jaký je tvůj oblíbený film?

Leaving Las Vegas je opravdu dojemný. Mám rád temnotu, je to skutečně neortodoxní způsob současného filmu. Mám rád temné věci, které mají podtón sarkasmu a ironie, tak je to skvělé.

Jaký byl tvůj poslední sen?

Běžel jsem přes pole a lidé házeli nože jeden na druhého, snažil jsem se zachránit a spadl jsem do obrovské jámy. Všechna ta krev od lidí začala stékat do jámy a já se topil. Bylo to zasraně strašné. Je to možná spojeno s mými neklidnými útoky. Myslím, že všechno je podvědomě v mozku spojeno jako fobie.

Kdybys mohl cestovat zpět v čase, kam by to bylo?

Vrátil bych se do Egypta, opravdu do časného Egypta a zjistil bych, jestli tam byli mimozemšťané. Přál bych si, aby tam byla skrytá kamera, kde stavěli pyramidy, protože jsou přiliš pečlivé, aby to v té době stavěli lidé.

Proč jsi vegetarián?

Skutečně jsem vegan, ačkoliv miluji vůni kuřat. V 16 jsem byl vegetarián a o šest měsíců později jsem se stal veganem. Není to tak těžké jak si myslíš, protože mám jednoduché chutě: ovoce, zelenina a cereálie. Beru proteinové tablety, které udržují mé zdraví, takže jsem velmi vzácně nemocný. Nepiji alkohol, protože mám žaludeční vředy, ale nejdu až na okraj. Myslím tím, že beru jisté stimulanty, když jdu na párty, ale nic, co by mě dostalo mimo kontrolu. Spousta lidí bere drogy. Já nejsem moc do drog, ale je dobré to někdy vyzkoušet.

V jaké nejtrapnější situaci jsi byl?

Nestydím se za věci, které dělám. Někdy na pódiu říkám věci, které jsou úplně bezvýznamné nebo stupidní, ale je to proto, že jsem mimo svůj svět, pak se mě lidi ptají "co jsi tím myslel" a já řikám "nevím". Ale v Německu jsem opravdu potřeboval močit, tak jsem odložil kytaru a utekl jsem a Ben s Chrisem byli na pódiu pět minut zatímco já v zákulisí pátral po toaletách. Musel jsem pak vysvětli kam jsem šel.

Měl jsi anorexii?

Anorexie je mentální fobie o pokřiveném pohledu na sebe a trpěl jsem zmatky, ale ne speciálně anorexií.

Kdybys mohl strávit hodinu s Johnem Lennonem, Kurtem Cobainem nebo Beethovenem, koho by jsi si vybral?

Beethovena. Viděl jsem rozhovory s Johnem Lennonem a Kurtem Cobainem, ale nikdy jsem neviděl rozhovor s Beethovenem.

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář